2025.07.04.

Hogy vásárolj repülőjegyet?

Soha nem vettél még repjegyet, vagy éppen soha nem is repültél még? Semmi baj, itt átvesszük a legfontosabb lépéseket.

Melyik légitársaságoknál lehet valóban olcsó, akár néhány ezer forintos repülőjegyeket venni?

Legolcsóbb Európában a két „ultrafapados”, a Ryanair és a Wizz Air légitársaság, náluk alapvetően 3-5 ezer forint körül vannak a legolcsóbban elérhető repülőjegyek, különleges akciók esetén viszont akár 1-5 euróért is lehetnek, főleg a téli időszakban jegyek. Esetenként az EasyJetnél is lehet kifogni 10-15 ezer forint körüli repülőjegyeket, de ők alapvetően drágábbak.

Ryanair, ez egyik ultrafapados légitársaság.

Honnan tudunk utazni?

Wizz Airrel és Ryanairrel többek között Budapestről, Pozsonyból és Bécsből lehet utazni. A Wizz Air továbbá Debrecenből is üzemeltet járatokat.

A budapesti repülőtér 2-es termináljából indulnak a fapados járatok.

Hová tudunk fapadosokkal utazni?

Kis túlzással, 4000 kilométeren belül bárhová. Budapestről indulva Egyiptomtól Norvégiáig, Kazahsztántól a Madeira-szigetekig, Jordániától Izlandig számtalan célpont elérhető. Bécsből továbbá Örményországba, Szaud-Arábiába, vagy éppen Marokkóba is utazhatunk.

Marokkóba is eljuthatunk fapadossal.

Hogy válasszunk úti célt?

Döntsük el, hogy nagyjából mikor szeretnénk menni, és mi az, amit szeretnénk látni? Tengerpart? Hegyek? Különleges látnivalók? Csendes falvak, vagy nyüzsgő világváros?

Fontos, hogy ne ragaszkodjunk egyetlen úti célhoz/városhoz. Legyünk rugalmasak. Ha például tengerpartra szeretnénk menni, akkor nézzünk át több tucatnyi úti célt, hiszen ugyanúgy átélhetünk egy felejthetetlen nyaralást egy kis görög szigeten, mint egy felkapott spanyol tengerparton.

Merjünk új, akár számunkra teljesen ismeretlen helyeket kipróbálni.

Hallottál már Ölüdenizről? Nem? Pedig Pozsonyból sok esetben 20-30 euróért odarepülhetsz.

Mire figyeljünk nagyon oda?

Ne csapjunk le azonnal az olcsó repjegyre. Előfordulhat, hogy a célállomáson rendkívül drágák a szálláshelyek. Tipikus példa Míkonosz vagy Menorca, ahová sok esetben párezer forintból el lehet jutni, de a legolcsóbb szálláshelyek árai is elérik az éjszakánkénti 50-100 ezer forintot. Mindenféleképpen nézzük meg az adott helyen a szálláshelyeket, hogy milyen árban vannak, illetve, van-e az igényeinknek megfelelő. Szintén, ha olcsón akarunk utazni, ne vegyünk repjegyet Svájcba, vagy éppen a Skandináv államokba.

Figyeljünk oda arra is, hogy a reptértől az úti célhoz(belvároshoz/szálláshelyhez) mennyibe kerül a transzfer. Előfordulhat, hogy maga a transzfer többe kerül, mint a repülőjegy(például Párizs/Beauvais repülőtérnél, ahonnan Párizs belvárosa közel 100 kilométer). A legegyszerűbben ITT hasonlíthatóak össze a transzferek lehetőségei és árai.

Szintén érdemes utána nézni, hogy az adott országban kell-e vízumot fizetni. Nem sok ilyen ország van, de például Jordániában és Oroszországban is több tízezer forintos tétel a vízum. Erről részleteket a külügy oldalán lehet találni.

Svájc gyönyörű, de elképesztően drága. Egy Svájci hosszúhétvége árából akár 2 hetet is eltölthetsz a Kanári-szigeteken.

Hol vegyünk repjegyet?

Kizárólag a légitársaságok saját weboldalain, a wizzair.com-on, a ryanair.com-on, vagy az easyjet.com-on. Közvetítői oldalakon szigorúan tilos. Nem csak azért mert drágább, hanem mert sokkal körülményesebb lesz rajtuk keresztül a foglalás, és bármilyen felmerülő probléma esetén általában elérhetetlenek a közvetítői oldalak.

Hogy találom meg a legolcsóbb repjegyeket?

Érdemes a weboldalakon az összes szóba jövő úti célt átnézni, a lehetséges időpontokkal. A Wizz oldalán például nagy segítség, ha a „Rugalmasak az utazás napjai?” fülre kattintunk. Kissé időigényes munka, de megéri. A legjobb lehetőségeket egyébként weboldalunkon és Facebook-oldalunkon is folyamatosan megosztjuk.

Repülőjegyek árai Budapestről Rómába.

Érdemes a repjegyhez bármilyen extrát hozzáadni a foglaláskor?

Ez mindenkinek az egyéni igényén múlik. Ülést nem érdemes foglalni, itt célszerű ülőhely választás nélkül továbblépni, hiszen az indulás előtti napokban, a „becsekkoláskor” úgyis kapunk helyet, a gépre felszállva pedig úgyis mindenki cserélgeti a helyeket, mindenkivel.

Biztosítást szintén nem érdemes a repjeggyel együtt kötni. Aki szeretne biztosítást kötni, az a későbbiekben, az utazás előtt bármikor tud a közvetítői oldalakon keresztül.

A repjegy ára alapvetően egy nagy méretű hátizsák gépre vitelét tartalmazza, aki szeretne emellett gurulós kézipoggyászt is vinni magával, annak érdemes foglalni „priorityt”, ami repjegyenként kb. +10-20 euró, és tartalmazza a nagy kézipoggyászt a hátizsák mellett.

Bőröndöt feladni határozottan nem ajánlott, hiszen a célállomáson sokszor órákat is kell várni a bőrönd megérkezésére, nem is beszélve a világ minden pontján előforduló elveszett bőröndökről.

Mit jelent a „Wizz tagsági”?

Több ajánlatunknál is láthatjátok a „Wizz tagságival” feliratot. Ez egészen pontosan a Wizz Discount Club tagságot jelenti, amely automatikusan 10 euró kedvezményt ad a 20 euróba vagy annál többe kerülő repülőjegyek árából. A tagsági ára 2 fő részére 29,9 euró/év, 6 fő részére pedig 69,9 eurót kell fizetni. A repülőjegy vásárlásakor automatikusan felajánlja a Wizz, és érdemes is általában megvenni, hiszen egy átlagos árú retúr repülőjegy esetén 20 eurót tudunk spórolni, ha pedig ketten utazunk, vissza is jön az éves alapdíj. További részletek ITT