Gyakorlati tanácsok
Montenegró egy viszonylag fiatal, 2006-ban önállósodott ország. Montenegró sokak számára még felfedezetlen, viszont akik egyszer elmennek az országba, garantáltan megkedvelik. Sajnos, a nyár közepén hatalmas a zsúfoltság, az egy darab partmenti főúton hosszú órákat lehet araszolni a dugókban. Aki nyaralni szeretne, annak így a legjobb időzítés június második fele, vagy szeptember első fele lehet. Aki pedig a természeti látnivalók miatt jön, egész évben felkeresheti az országot.
Beutazás
Montenegró nem tagja az Európai Uniónak, ettől függetlenül elég az új típusú személyi a beutazáshoz.
Fizetőeszköz
Montenegró fizetőeszköze az Euró. Érdemes készpénzt vinni, mivel sok helyen nem fogadnak el bankkártyát.
Hogy juthatsz ide?
Sokan autóval indulnak útnak Montenegróba. A menetidő az úti cél elhelyezkedésétől, valamint a forgalmi dugóktól függően kb. 10-12 óra.
A Wizz Air hetente több járatot is közlekedtet Podgoricába, ami jó alternatívája a hosszas autózásnak. A repülőút kb. 1 óra Budapesttől és a repjegyek árai is általában mérsékeltek Montenegróba.
Hogyan közlekedj Montenegróban?
Montenegró felfedezéséhez határozottan ajánlott az autóbérlés. Podgorica és Bar között egyébként járnak néhány óránként vonatok, valamint a főbb települések között van némi buszközlekedés, de sokan inkább taxiznak. Tömegközlekedés megtervezéséhez ajánljuk a Google útvonaltervezőt és a Rome2Rio oldalt.
Hol foglalj szállást?
Montenegró legszebb része a Kotori-öböl környéke, így mi mindenképp ott foglalnánk szállást. A legolcsóbb szállások Sutomore környékén vannak, ahol szintén szép a tengerpart.
Mi az, amit ne hagyj ki?
- A Kotori-öböl látványa tényleg hihetetlen, nem véletlenül a világörökség része. Ha már ott vagyunk, ne hagyjuk ki Kotor óvárosát, valamint a Kotori-várat, ahonnan kiemelkedően szép a panoráma az öbölre.

- Akik szeretnek különleges helyeken autózni, azok számára izgalmas kaland lehet a kotori szerpentin, 25 hajtűkanyarral, útközben remek kilátópontokkal.
- Petar Petrovic mauzóleuma a Lovcen-hegység egyik hegycsúcsán található, ahonnan belátni szinte az egész országot.

- Montenegró tele van egykori erődökkel, például a Gorazda-erődöt az Osztrák-Magyar Mondarchia építette az 1800-as évek végén.

- Montenegró déli részén(Ulcinj környéke) nagy számban élnek albánok, ezeken a településeken már hagyományos bazárokat is találhatunk.
- A Shkodrai-tó a Balkán-félsziget legnagyobb tava, több helyről is kifejezetten szép a panorámája.
- Cetinje az egykori főváros kifejezetten hangulatos.
- Podgorica közelében található egy vízesés, amit a helyiek egyszerűen Nijagarának neveznek. Nyáron előfordul, hogy kiszárad, de tavasszal és ősszel mindenképp érdemes felkeresni.

Mi az, amit kihagyhatsz?
- Budva óvárosa szép, de a köré épült hatalmas turistagettó már kevésbé. Az egy főre jutó oroszok száma itt a legmagasabb(még most a háború idején is), parkolóhelyet az óváros 2 kilométeres körzetében pedig csak kihalásos alapon lehet találni.
- Sveti Stefan egy hagyományos faluból átalakított luxusüdülő, a félszigetre bemenni nem lehet, így bőven elég a főút felől lőni róla 1-2 képet.

- Podgoricát sokan Európa egyik legcsúnyább fővárosának tartják, nem alaptalanul. Nyugodtan kihagyható az útitervekből.